Forum Gazetesi #92 [22/06/2020]

ykHv9XD.png
FORUM GAZETESİNİN 92. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
SENATO TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
23 HAZİRAN, 2020

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Satranç Turnuvası: Haziran 2020
Satranç turnuvası Haziran ayı etkinliğini takip edebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Haziran 2020
Ekran Görüntüsü Etkinliğinde Haziran ayı için katılımlarınız bekleniyor.

Strategyturk Yaz Festivali 2020
Strategyturk Yaz Festivali 24 Haziran tarihinde başlıyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png

STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Imperator - 1.5 Menander Yaması Değişiklikleri
Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunda 1.5 Menander yamasıyla birlikte yapılan değişikliklerden söz ediliyor.

EU4 - Burgonya Görev Ağacı ve Veraset Krizi
Europa Universalis IV geliştirici günlüklerinde bu hafta Burgonya değişiklikleri tanıtılıyor.

EU4 - 1.30.2 Yaması
Europa Universalis IV için 1.30.2 yaması çıktı.

CK3 - Stres, Sinir Krizi ve Savunma Mekanizması
Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta Stres, Sinir Krizi ve Savunma Mekanizması özellikleri tanıtılıyor.

Fields of History - Deniz ve Hava Savaşlarında Stratejiler ve Taktikler
Fields of History geliştirici günlüklerinin on üçüncüsünde hava ve deniz savaşlarındaki strateji ve taktiklerden bahsediliyor.

Anno History Collection Duyuruldu
Anno History Collection duyuruldu.

Anno 1602 History Edition
Anno tarafından kaleme alınan bu yazıda Anno 1602 History Edition'daki geliştirmeler ele alınıyor.

TROY - Kahraman Tanıtımları: Aşil
Total War Saga: Troy Kahraman Tanıtım konusunda Aşil kahramanı tanıtılıyor.

Stellaris: Konsol Sürümü - Yıldız Üsleri ve Savaş Değişiklikleri
Stellaris Konsol Sürümü geliştirici günlüğünde yıldız üssü ve savaş sistemi değişikleri konu alınıyor.

Stellaris - 2.7.0 "Wells" Yaması
Stellaris 2.7.0 "Wells" yaması 2.7.1 olarak çıkış yapacak.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Antigonus Antigonid (MÖ 382 - 301)
@Duman tarafından hazırlanan antik tarih konusunda Büyük İskender'in haleflerinden olan Antigonus Antigonid anlatılıyor.

Strategyturk Kültür ve Sanat Dergisi Agora: Haziran 2020 Sayısı
@SchrödingersCat tarafından hazırlanan Strategyturk Kültür ve Sanat Dergisi olan Agora'nın Haziranbölümü yayınlandı.

Civilization V - Mutluluk Rehberi] 
@PCOyun tarafından hazırlanan bu rehberde Civilization V'de kurduğunuz medeniyetin mutluluk seviyesi en iyi nasıl yönetebileceğinize değiniyor.

Medieval 2 - Hotseat: Temmuz 2020 
@Duman tarafından açılan Medieval 2 - Hotseat etkinliğine katılımlarınız bekleniyor.

Kitap Sohbetleri #1: Kitap Okumanın Faydaları 
Strategyturk Kitap Kulübü yardımcı lideri @elefsar tarafından oluşturulan sohbet konusuna katılarak kitap okumanın faydaları hakkında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Satranç Efsaneleri #1: Wilhelm Steinitz (1836-1900) 
Strategyturk Satranç Kulübü lideri @PCOyun tarafından hazırlanan Satranç Efsaneleri konusunun bu bölümümde Wilhelm Steinitz tanıtılıyor.

İnsancıklar | Fyodor Dostoyevski (1846) 
@Onur34 tarafından açılan kitap tanıtım konusunda Dostoyevski'nin İnsancıklar kitabı inceleniyor.

Alamut | Vladimir Bartol (1938) 
@Defterdar tarafından açılan kitap tanıtım konusunda Vladimir Bartol'un Alamut kitabı inceleniyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

nvRx4Sk.png
STRATEGYTURK KİTAP KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Okuduğunuz eser sizi fikren yükseltir, içinizi iyi ve mert duygularla doldurursa, onun hakkında karar vermek için bu duygu yeterlidir. - Alexander Pope

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
191013 (+5.969)

Konu Sayısı
14222 (+428)

Üye Sayısı
5977 (+214)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
FORUM GAZETESİ #92
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA GAZETESİ »

[+] 6 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir yazı olmuş. Ayrıca Satranç Efsaneleri Konu Dizisi'nin devamı için önerilerinizi bekliyorum.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-06-2020, 10:18)PCOyun : Güzel bir yazı olmuş. Ayrıca Satranç Efsaneleri Konu Dizisi'nin devamı için önerilerinizi bekliyorum.
Kronolojik sıra ile mi gidersin bilmiyorum ama bir Kasparov görmek isteriz.

Eline sağlık. Kitap Kulübü'nün haftanın kulübü seçilmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.