Hanedan Oyunu: Habsburg Hanedanı Etkinliği
#1
Habsburg.png

- Roleplay Etkinliğidir.
-Herkes yalnız bir Kralı oynayacak, Ekran görüntüleriyle ya da videolarla o kralın yaşam süreci boyunca RP yaparak ülkenin gelişimini anlatacak.
-Her Kral arkasında bir vasiyet bırakacak, kendi varisinin yapmasını istediği önem arz eden şeyleri, isteklerini arzularını yazacak.
-Nihai Amaç Roma İmparatorluğunu kurmak, mümkünse Voltaire's Nightmare başarımını almak ve sonunda Almanya kurmak olacak.
-Her kralın yaşam süresi elbette farklı olacak ancak kendine ayrılan süreyi 7 günden fazla tutmak oyunu soğutacağı için her kralın oyun süresi 7 günle sınırlı olacak.
-Uzun yaşayan krallar için ve etkinliği aktif tutmak adına tamamlanmayan yaşam süresi dahi olsa neler yapıldığı RP şeklinde yazılmalıdır.
*Katılmak isteyen arkadaşların yorum yapması yeterlidir. Oyun saati vb. bir kısıt bulunmamaktadır. İmparatorluk içinde oynamış olması yeterlidir.
[+] 2 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Oynamak istiyorum mümkünse I. Ferdinand olmak isterim.
[+] 1 üye CevoCengCraft nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
(04-04-2020, 15:59)CevoCengCraft : Oynamak istiyorum mümkünse I. Ferdinand olmak isterim.
1. Ferdinand 1500lü yıllar oluyor sanırım bu da ikinci ya da maksimum üçüncü sıra demek. Avusturya ile başlangıcı yapacak bir oyuncu arayaşındayım. Bugün oynamak isteyenler yazacaktır diye düşünüyorum, daha da fazla duyuru yapıldığında. Aksi takdirde ben başlayacağım bir şekilde devam ederiz. Bu konu başlığından haberleşiriz değerli I. Ferdinand...
Ara
Cevapla
#4
Katılıyorum. Başlangıcı da yapabilirim gerekirse. CKII hanedan oyununda da bunda da böyle sonunu düşünmeden girip 30 yıl oynayıp çıkmak rahat oluyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
(04-04-2020, 17:21)altnkurt : Katılıyorum. Başlangıcı da yapabilirim gerekirse. CKII hanedan oyununda da bunda da böyle sonunu düşünmeden girip 30 yıl oynayıp çıkmak rahat oluyor.

Çok iyi olur, başlangıç için kendi stratejin var, muhtemelen ben ikinci sırada oynarım. RP ve oyundaki gelişmeleri bekliyoruz senden. Sonrasında save dosyasını alacağım. Müsait olduğunda başlıyoruz demektir...
Ara
Cevapla
#6
Katılıyorum. Ben de başlangıç yapabilirim.
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
Katılmak isterim.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Sıralama katılımlarla şu şekilde;
Başlangıç oyununu @PCOyun yapacak. Kendisin vasiyetini de yerine getirmek üzere bir sonraki hükümdarımız @altnkurt tahta geçecek, ardından @CevoCengCraft ve sonrasında @Aytaç hükümdar olacak.
Şu ana kadar toplam 5 oyuncuyuz, 1821'e dek oynamayı planlıyoruz. Dolayısıyla katılımlar hala açık.
[+] 1 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#9
Ben de katılmak isterim
[+] 1 üye semihuygur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
(05-04-2020, 13:24)semihuygur : Ben de katılmak isterim
Yazdım, oynamak istediğin özel bir dönem yoksa, Aytaç'tan sonraki hükümdarımız olarak... Muhtemelen 1700lü yıllara denk gelecektir diye tahmin ediyorum...
Ara
Cevapla
#11
(05-04-2020, 14:38)argoargoo :
(05-04-2020, 13:24)semihuygur : Ben de katılmak isterim
Yazdım, oynamak istediğin özel bir dönem yoksa, Aytaç'tan sonraki hükümdarımız olarak... Muhtemelen 1700lü yıllara denk gelecektir diye tahmin ediyorum...
uygundur sıkıntı yok
Ara
Cevapla
#12
(05-04-2020, 15:47)semihuygur :
(05-04-2020, 14:38)argoargoo :
(05-04-2020, 13:24)semihuygur : Ben de katılmak isterim
Yazdım, oynamak istediğin özel bir dönem yoksa, Aytaç'tan sonraki hükümdarımız olarak... Muhtemelen 1700lü yıllara denk gelecektir diye tahmin ediyorum...
uygundur sıkıntı yok

Aslında 1600 yazmak istemiştim, din savaşını da muhtemelen sen göreceksin.. Eğlenceli olacak...
Ara
Cevapla
#13
(05-04-2020, 16:35)argoargoo : Aslında 1600 yazmak istemiştim, din savaşını da muhtemelen sen göreceksin.. Eğlenceli olacak...

güçlü müttefikler bekliyorum sizden :)
[+] 1 üye semihuygur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#14
Birazdan oyuna başlamayı düşünüyorum. Bu gece veya yarın bitirmiş olurum. Tahminimce de yarın hikayesi ile vasiyetimi paylaşırım. Belki hikaye uzun sürerse önce saveyi paylaşabilirim.
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#15
(05-04-2020, 20:04)PCOyun : Birazdan oyuna başlamayı düşünüyorum. Bu gece veya yarın bitirmiş olurum. Tahminimce de yarın hikayesi ile vasiyetimi paylaşırım. Belki hikaye uzun sürerse önce saveyi paylaşabilirim.

Değerli imparatorumuz, tahtlarında hakkımız olan Macar ve Bohem devletlerini bize bağlayacağınızdan en ufak şüphe duymuyoruz. Gerek diplomasiyle gerek savaşarak.
Ara
Cevapla
#16
İmparator III. Friedrich von Habsburg (1439-1489)
2-5-1


Vasiyet

Sevgili kızım,

Ecel beni ne zaman bulur bilmiyorum ama seni zorlu bir gelecek bekliyor. Kutsal Roma İmparatorluğunun ilk İmparatoriçesi olarak taç giyeceksin. Bunun sıkıntısız geçmesi için elimden gelen her şeyi yaptım. Güneye, İtalya'ya, işgal altındaki Prensleri kurtarmak için zorlu bir savaşa gidiyorum. Eğer ki bu savaştan canlı dönmezsem tüm mirasım ve tacım sana aittir. Bu savaşı benim adıma devam ettir ve Prensleri esaretten kurtar. Bu vasiyeti yazdığım dönemde devletimizin ufak borçları bulunmakta fakat kesinlikle ödenemeyecek miktarda değiller, seni zorlayacağını sanmıyorum. Devletimizi daha güçlü kılmak için bazı fikirlerim vardı, bu fikirler üzerine daha fazla düşmeni ve ilerlemeni istiyorum. Asla unutma ki kalem, kılıçtan keskindir. Umarım her şey dilediğin gibi olur. Seni her şeyden çok seviyorum.

Biricik baban ve kahramanın, Friedrich.

Save

@altnkurt, sıra sende.
[+] 10 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#17
İmparator III. Friedrich von Habsburg'u Kutsal Roma topraklarındaki sıradan bir tüccar olarak anlatmam gerekirse,
Bu yaşlı tüccar bu topraklarda ne savaşlar gördü tahmin bile edemezsiniz. Çocuklarımı hiçbir anlamı olmayan, sadece kan dökmek adına, sadece iki kralın birbiriyle hesaplaşması uğruna kaybettim. Ancak Friedrich farklıydı. O bizim kahramanımızdı. Hep hikayeleriyle büyüdüğümüz o eşssiz ve refah dolu İmparatorluğun bir gün tek vücut olacağına inanmamı sağlayan bir hükümdardı. Bu yaşlı gözler onun yaptıklarını, çabalarını gördü. Önce Bohemya'yı buna ikna etti, savaşması gerekti belki ama diğer savaşlardan farklı kan dökmek için açılmış bir savaş değildi bu. Hakkı olanı almak içindi. Hayaline giden yolda ilk adımı atmak içindi. Macaristan Devleti de belli ki böyle düşünmüştü. Onlar da bu davada Friedrich'in doğru hükümdar olduğunun farkındaydılar. İtalyan ulusları ve Papa'nın rahatsızlığı halk arasında dahi hissedilebiliyordu. Ancak hepimiz dinimize sıkıca bağlı da olsak, bu din ancak Friedrich'in hayalini kurduğu İmparatorluk ile güçlenecekti. Yapması gerekeni yaptı. Halk arasında birkaç huzursuz söylemler işittiğim oldu ancak Roma'yı tekrar Papa'ya bıraktığında insanların tamamen güvenini kazanmıştı. Burgonya bölgesini İmparatorluğumuza katması beni varlıklı bir tüccar haline getirdi. Bu yaşta dahi olsam, buna tanık olduğumda ona inancımın boşa olmadığını gördüm. Ticaretimi her zaman saygınlığımı koruyarak sürdürmeye ülkeme bu şekilde hizmet etmeye karar verdim ve bunu yaptım.
Değerli imparatoriçem Maria, biliyorum sizlere inanmayanlar, sizleri yadırgayanlar olacaktır. Ancak siz böyle bir hükümdarın, böyle bir babanın kızı olarak bu İmparatorluğu çok daha yücelteceksiniz. Sizlere inancım sonsuz.
Ara
Cevapla
#18
Yer varsa eğer katılabilirim.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#19
(08-04-2020, 14:04)menars : Yer varsa eğer katılabilirim.
@PCOyun ve @altnkurt oyunlarını tamamladı. @Aytaç ve @semihuygur sonrasında katılman beni mutlı eder. Din savaşları sonrasına denk gelecek dönem olarak muhtemelen...
Ara
Cevapla
#20
Yer varsa bende katılmak isterim
[+] 1 üye Enesrar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 3 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.