[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2019
ben uyuyacağım. @Ferreke benim yerime gelebilir.
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Gürcistan olarak ilk Multiplayer deneyimimizde hem oyuna, hem orta doğuya renk getirdik. Üzdüğümüz kırdığımız milletler olduysa affola, gelecek senaryolarda görüşmek üzere :)
Ara
Yapay zeka ayarlarını yapmadığım için  oyunun başında gözükmeyen ve kurulması yasak olan Yunanistan ülkesi ben düştüğümde kuruldu bu durum için bütün katılımcılardan özür diliyorum.
Ara
1780 Güç Yüzdesi

Baslksz-2.png

İttifak Limiti %20
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kurland devleti olarak oynadıgımız bu seri de son oyun gününe katılamayacagımızı duyuruyoruz. Bizde isterdik oyunu sonlandırmak ama sanırsam katılamayacagım. O yüzden yedek bulmaya çalısacagım.
Öncelikle bu multiplayer etkinliğinde Riga-Kurland devleti olarak oyuna başladık. Zaman geldi ekonomik krizler yasadık , zaman geldi ekonomimiz kendimizce doruk noktasına ulaştı. Yeri geldi ciddi savaslar yaptık , yeri geldi savas yapmaktan çekindik. Bazen savasları kazanan olarak ayrıldık , Bazen kaybederek ayrıldık. Kimi zaman oyunculara güven aşıladık , kimi zaman ihanet - satma gibi entrikalar yaptık. Kısacası her yaptıgımız hamleden keyif aldık ve Kurland devletinin çıkarını düşündük. Bu yaptıgımız davranışları kimsenin kişisel olarak üstüne alınmamasını isteriz. Oyun geregi yapılan bir davranıs olarak yaptık yoksa çogu arkadasımla bu multi etkinliginde tanıstım ve gayet güzel oldu. Öncelikle her oyuncu arkadaşıma teşekkür etmek isterim. Bu denli etkinlikte bu denli zevkli oyunlar çıkartmamıza sebeb oldular.

Özellikle belirtmek istedigim sey ise bu multi de kullanılan güç yüzdesi gibi ve onu desteklicek kurallar olusturulması gayet beni memnun etti ve etkinlige gercekten çok katkı sagladıgını düşünüyorum. Bu tarz kural ve görüşlerle bize oyun sunan Strategyturk ailesine ayrı bir tesekkur etmek isterim. Evet eksiklikleri varmıdır yokmudur bu konuda tartısıp daha iyi şeyler yaratabiliriz fakat ben genel itibariyle aşırı olumlu buldum.

Ayrıca Avrupada dönen diplomasiden gerçekten çok keyif aldıgımı belirtmeden gecemeyecegim. İnanın avrupada dönen entrikalar, savaslar , diplomasiler ve ya ne derseniz gercekten çok tatmin edici durumdaydı ( benim görüşüm). Bir oyun günü süper güç olan ve ya olabilecek konumda olan devletin ertesi oyun günü ülkesinin gerçekten zor anlar yasadıgına çok tanık olduk. Yani domine etsin , göz yumalım , güçlünün yanında olalım stratejilerinden çok ; sürekli bir entrika sürekli bir ihanet gibi kavramlar oluşması beni çok memnun etti. Avrupada oynayan oyuncularada ayrı bir teşekkür etmek isterim. Özellikle de @iberkay adlı arkadasıma savaslardaki sabrından ve oyunda 'yenmek,yenilmek' gibi kavramlara takılmayıp sadece keyfini çıkaralım mantıgı ile savaslara yaklasmasından dolayı çok teşekkür ederim. Yani bu multi etkinligimizde en çok gördügümüz bir kaç devletten savas ilanı aldıgında hemen diger tarafa surrend verip teke indirmeleri ve ya tabiri caizse 1vs1 de bile direk surrend vermeleri gibi hos olmayan anlasmalara karsın , iberkayın 4 5 devletle aynı anda herseyini deneyerek savasması ve savasın sonucuna hic aldırıs etmemesi bunun takdire şayan bir davranıs oldugu kanaatindeyim.

Kurland devleti olarak anı yaşayarak hareket etmeye calıstık. Hic bir zaman ilerde su olur ona önlem alayım , ilerde kesin bu olacak bu ittifakları yapayım gibi davranıslardan çok o an Kurland devletinin kısa planlarına ne uygunsa o hamle yaptık ( en azından ben öyle düşünüyorum). Bunu her diplomasi trafıgındeki soylemlerimizde hemde yaptıgımız savaslarla da gösterdik diye umuyoruz. Hiç uzun vadede planımız olmamakla birlikte çok fazla kısa planlarımız oldu. Bunların cogunu gerceklestirdik , çogunu gerceklestiremedik. Her birine deginmekten çok en son planımız ; Orta doguda devletten çok devletcik olusturmaktı. O bölgeye tabiri caizse arap baharını yasatmak , her devletin birbirini kırıp gecirmesini izlemek ve böylelikle avrupadaki diplomasilerde daha etkin rol oynamaktı. Nitekim basarılı olduk diye dusunuyoruz :) Arap diyarlarında kaos nedeniylede avrupadaki savaslarda kendimizi daha iyi sergiledik.

Son sözlerimi gene teşekkür ile kapatmak isterim. Basta @Duman olmak üzere bu etkinlikte bulunan bütün oyuncu arkadaslarıma ve bizi yayından takip eden her arkadasıma ayrı ayrı tesekkur ediyorum. Son oyun günü katılamayacagım içinde şimdiden oyunu kazanan arkadası tebrik ediyorum. Eger birini kırdıysam üzdüysemde kendisinden özür dilerim. Başka multiplayer etkinliklerinde görüsmek üzere kendinize iyi bakın.
[+] 3 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Belki bir gün yine Ankara önlerinde at koşturacağız...
[+] 9 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-04-2019, 14:02)Ecdad Computer :

Belki bir gün yine Ankara önlerinde at koşturacağız...

Ağlamıyorum sadece yağmur yağıyor
[+] 3 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1782 Dünya Haritası

eu4_map_NED_1782_01_01_3.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vize haftasi olmasi nedeniyle haftasonuna ertelenme durumu olabilir mi? Var mi baskasi benimle ayni dusuncede olan?
Persembe sabah 8de sinavim var. Oyun uzarsa uykumu almadan sinava girmis olacagim cunku
Ara
Bugün benim sınavlar bitiyor, yedek olarak gelebilirim birine.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1782 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Haritas_1782.png
Ara
İrlanda'ya geçmek isteyen varsa geçebilir.
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
30-40dk gec gelecegim.
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara
Etkinliğin yayını için her zamanki gibi Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
Isim uzadi,ne zaman gelebilecegim belli degil oyuna.
Ara
rehost
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1821 Dünya Haritası

eu4_map_NED_1821_01_06_1.png
Ara
1821 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1821.png
Ara
20190411001108_1.jpg

oyun sonu istatistiğimiz. oyuna katılan katkı sağlayan herkese tebrikler ve teşekkürler. kırdıklarımız varsa affola..yeni oyunlarda görüşürüz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.