Anket Başlığı: Multiplayer kaç gün olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
3 gün 20:00-24:00 arası

7 77.78%
4 gün 21:00-24:00 arası

2 22.22%
Katılımcı sayısı: 9 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2017
(09-03-2017, 23:20)Hüdavendigar : Sadece cuma günleri katılabilirim (cumaları da devamlılığım kesin degil)
209 saat
Afrikadan bir ülke oynarım devamlılık gerektirmeyeninden

Aynısından bende maliyi alabilirim 300+ saat
Ara
185 Saat

Macaristan

Moğolistan (Oyratta olabilir)

Dağıstan
Ara
@HulkSpider03 ve @Hüdavendigar katıldığınız zaman lobiden uygun ülkeyi seçmemizin daha mantıklı olacağını düşünüyorum.Afrika'dan örneğin Mali yi birinize versek Afrika oynamak isteyen oyuncu olabiliyor bu onun tercihini engelleyecektir.Afrika da çok değersiz sayılmaz, 2 mp önce @sisisi Songhai ile tank üretmişti :).

@UniversalView Macaristan'ı istiyorsan veririz fakat oyun da muhtemelen Osmanlı, Avusturya ve Polonya olacak.Kendini burada ateş çemberine atmak yerine daha güzel bölgeler var oralara geçmeni öneririm.Kimsenin başvurusuna karışma niyetim yok ama ilk 50-100 yıl içinde orada ki devletlerden en az 1-2 tanesi yıkılacak, çok oyuncu da değiliz safları sık tutmaya gerek yok  :smiling: .Ming bütün ihtişamı ile hiç tercih edilmemiş durumda onun dışında Portekiz ve İtalya dan da devlet yazan olmadı.Tercih edilen devletleri de yazabilirsiniz arkadaşlar.
Ülkeleri yarın akşam açıklamayı düşünüyorum.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çarşamba benim için sıkıntı ama değişmezse de bir yolunu bulmaya çalışırım.
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
(10-03-2017, 03:09)iberkay : @HulkSpider03 ve @Hüdavendigar katıldığınız zaman lobiden uygun ülkeyi seçmemizin daha mantıklı olacağını düşünüyorum.Afrika'dan örneğin Mali yi birinize versek Afrika oynamak isteyen oyuncu olabiliyor bu onun tercihini engelleyecektir.Afrika da çok değersiz sayılmaz, 2 mp önce @sisisi Songhai ile tank üretmişti :).

Bende cuma gunleri yedek oyuncu olabilirim
Ara
Ülkeler :
1-İsveç - @Aeschyli
2-Osmanlı - @chaos10ur
3-Avusturya - @PCOyun
4-Bahmaniler - @'İlber Ortaylı'
5-Moskova - @Sxario
6-Holland - @GamerGenc
7-Polonya - @GriLeader
8-Hosokawa - @sezar5
9-İngiltere - @Evolvedin
10-Timurlar - @IDeadlyHD
11-Brandenburg - @siyahkan26
12-Fransa - @iberkay
13-Milan - @UniversalView
14-Kastilya - @Ottman5858
Biraz insiyatif kullanarak yaptım seçimleri.Değiştirmek isteyen olursa buraya yazabilir veya bana ulaşabilir.
Önerilen boş ülkeler : Moskova, Ming, Portekiz, Hindiçin civarı herhangi bir ülke, Etiyopya, Batı Afrika dan bir ülke...

Dipnot:Fransa oynamak isteyen olmadığı için ben geçtim.Oynamak isteyen olursa seve seve Ming'e geçebilirim.

Ulaşmak isteyen olursa Steam adresim: https://steamcommunity.com/profiles/76561198261825527/
Ara
YDJm3E.jpg
Yeni oyuncular bekliyoruz...
Ara
Satranç mp sindeyim. Ne zamana başlarsınız?
Ara
(10-03-2017, 22:20)HulkSpider03 : Satranç mp sindeyim. Ne zamana başlarsınız?

Pazartesi 20:00 başlangıç zamanı oyunun ama tabi ki daha çok oyuncu gerekli.
Ara
keske zamanım olsaydı :(
[+] 1 üye Tigin Yusuf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bende varım :) :P
  • Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g

Ara
@Sxario Moskova'ya geçti.
@Ottman5858 Kastilya.
Ming en tercih edilebilir ülke konumunda.Afrika tarafları full boş, bir Tunus ya da Fas da alınabilir.Hindiçin'i de unutmamak gerek, son oyun 1.si o coğrafyadan çıkmıştı.Portekiz, Memlük ya da QQ da tercih edilebilir.
Ara
252 Saat

Papalık

Bengal

Kore
Ara
@sahser789 - Kore.
İstersen Ming'le değiştirebilirim.Fransa'yı da alabilirsin, ben Ming'e geçerim.
Ara
afrikada bir ülke (songhai kongo kilwa )alabilirim boş kaldıysa. 3600 saat
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@jax61 Songhai.
Güncellenmiş Harita
vb83Lp.jpg

Yarın 19.30 da lobi kurulur.20:00 da oyun başlar.Herkesin vaktinde gelmesi dileğiyle...

Hostun steam adresi : http://steamcommunity.com/profiles/76561198084257572
Benim steam adresim: http://steamcommunity.com/profiles/76561198261825527
Ara
bende fazla devamlılık getiremeyeceğimi düşündüğümden lobide seçsem olur mu?
Ara
@Farastar tabi ki, yarın uygun ülkeyi seçeriz sana.

Arkadaşlar bu arada oyun saatleri için de discord da toplanıyoruz.Orada oyun içi konuşlarımızı yapıyoruz.Muhabbetlere yabancı kalmak istemiyorsanız gelin.St discord kanalı : https://discordapp.com/invite/JjAJqjx (Forum nickinizle aynı nick i alın.)

Oyundaki genel gidişatınızı, diğer ülkeler hakkındaki fikirlerinizi, kendi fikirlenizi bu konu altından mp sonrası yazarsanız herkes için oyun daha eğlenceli hale gelecektir.
Ara
416 saat papalık-japonya-etiyopya
Ara
@Dude Love - Etiyopya.

Önerilen ülkeler : Portekiz, Ayutthaya Malaya Brunei üçlüsünden biri, İtalya dan bir devlet, Hre içinden elektör veya minorlar, Koremiz olduğuna göre Manchu tribe lerden de alabiliriz.

Kayıt yaptırıp da oyuna gelmeyen oyuncuların ülkeleri diğer kayıt yaptıran oyuncular arasında paylaştırılacaktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.