Ülke Paketi: HoI4 - Death or Dishonor
#1
VMd1aV.jpg

Death or Dishonor, Sovyetler Birliği ve Nazi Almanyası'ın içinde bulunduğu ihtiras düellosunun arasında kalakalmış Avrupa devletlerini konu alıyor. Topyekün bir yokoluş ile muhakerelere yol açacak müttefiklikler arasında sıkışmış bu devletler hayatta kalma yarışını uzlaşma, kibir ve az biraz şansla kazanabilirler.
  • Dört yeni odak ağacı: Savaşın zorluklarını bir de bu üç devletin gözünden yaşayın; Macaristan, Romanya, Çekoslovakya ve Yugoslavya.
  • Ekipman dönüştürme: Cephaneliğinizdeki eski ekipmanları elden geçirin.
  • Müzikler ve grafikler: Üç yeni atmosferik müzik ve paketin odağındaki dört ülkeye özel grafikler.
  • Diplomasi ve kukla etkileşimleri: Askeri teknolojilerinizi silahlar ile takas edin ya da en yüksek alıcıya verin. Faşist ülkeler için 'Reichskommissariat' gibi kuklalık seviyeleri.

Geliştirici Günlükleri
Görsel
Görsel
Görsel
Yönetici dostunuzdur, hep emekçinin yanında... #BenimModeratörümİşiniBilir

am9ewj.png
[+] 3 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Ellerinize sağlık Romanya'nın focuslarını yayınlamıştınız Macaristanın yayınlandı mı?
Ara
Cevapla
#3
Avusturya Macaristan'a dönüşebilmek güzelmiş fabrika sayısıda 70'e felan çıkmış Almanya ile Müttefik olduğunda karada baya yardımı dokunacaktır.Acaba bütün o bölgeler core olarak sayılıyor mu avusturya macaristan olunca (macar halkı ülkeden değil diye durduk yere bir avuç manpower gelmez heralde )

Birde diğer ülkelerden lisans alabilme olayı baya iyi olmuş özellikle Multiplayer'da gene pek çok seçenek sunuyor oyunculara.
Eve Online, Captain Tsubasa 2 gibi oyunları seviyorsan kanalımıza bekleriz.Buradan
Ara
Cevapla
#4
(26-04-2017, 17:19)Hakkoarm : Ellerinize sağlık Romanya'nın focuslarını yayınlamıştınız Macaristanın yayınlandı mı?

Henüz yayınlanmamış.
Yönetici dostunuzdur, hep emekçinin yanında... #BenimModeratörümİşiniBilir

am9ewj.png
Ara
Cevapla
#5
Neden iki dlc dir minor ülkeler üzerinden gidiliyor? En önemli dlcleri en son çıkaracaklar. Bizi kopartmaya devam ediyorlar.
Ara
Cevapla
#6
Hiç tatmin olmadım. Hoı4 üstüne tüm umutlarımda an itibari ile bitmiştir.
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
(26-04-2017, 21:24)napolyon94 : Hiç tatmin olmadım. Hoı4 üstüne tüm umutlarımda an itibari ile bitmiştir.

Aynı düşünceye aylar önce oyun çıktıktan 4-5 ay sonra oyundaki tüm mekanikleri kavrayınca kapılmıştım. 3 yıl sonra güzel oynayabilirsek ne güzel.
Ara
Cevapla
#8
Güzel güzel, HOI 3 gibi sıradan olaylara sahip bir oyun olmayacağını tekrar kanıtladı.
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
Cevapla
#9
Bu mini eklentileri Paradox'un 4 oyuna birden yetişememesi olarak yorumlamak mümkün müdür?

Şu anda tüm PDS oyunları arasında dolu eklenti alıyor diyebildiğimiz bir tek EU4 var sanırım.
Cevapla
#10
(29-04-2017, 18:03)Duman : Bu mini eklentileri Paradox'un 4 oyuna birden yetişememesi olarak yorumlamak mümkün müdür?

Şu anda tüm PDS oyunları arasında dolu eklenti alıyor diyebildiğimiz bir tek EU4 var sanırım.

Ayrı geliştirme departmanları vardır muhtemelen. Birbirlerini etkilediğini sanmıyorum.

Oyunu çıkartırken DLC planları buydu muhtemelen. General, bakan portreleri, focus ağacı ve eski oyunlardan birkaç özellik ekleyip ek paket olarak satmak. Saçma hava savaşı mekaniği ve yapay zeka aptallıkları (gerçi aptallık hafif kalır) olmasa bu kadar tepki görmezlerdi muhtemelen. Bence onlar da bu ters tepkiyi beklemiyorlardı. Satışlar etkilenirse belki adam akıllı düzeltmeler görürüz. Ben de şu anki gidişattan memnun değilim.

Oyun genel olarak idare eder. Hatta tam olarak öğrenene kadar çok iyi geliyor ama mekanikleri kavrayınca saçmalıkların farkına varıyorsun. Savaşın merkezindeki ülkelerin focus ağaçlarında bile hatalar var. Deniz çıkartmalarında YZ hile yapıyor. Cephe çizmeden plan bonusu alamıyorsun. Şimdi açıp oynayasım gelmiyor. Bunları görünce kapatıp çıkıyorum
Ara
Cevapla
#11
Evet, ayrı ekipleri var ancak örnek vermek gerekirse eskiden EU4 proje şefi olan kişi şu anda Stellaris'te görev alıyor. CK2'nin proje şefliğini yapan kişi de uzun süre Stellaris'le ilgili videolarda bulundu oyunun geliştirilmesinde görev aldı vs.

Stellaris çıkmasının üstünden 1 yıl geçmesine rağmen düzgün belki 1 tane eklenti aldı o da Utopia (onun da doluluğu tartışılır) bu süre zarfında HoI4 belki de hiç düzgün eklenti alamadı, EU4'ün Rights of Man ve Mandate of Heaven arasındaki zaman uçurumu mevcut. CK2'den bahsetmek istemiyorum bile son DLC'yi DLC'den sonra çıkardıkları yamayla tamamlayabildiler.

Sanki yetişemiyorlar gibi geliyor bana bu sebeple veya eskiden çok yükleniyorlardı oyunlara, artık biraz daha arkaya yaslanmış durumdalar.
Cevapla
#12
Yapay zeka olmadan oyun çıkarttılar. 1 yıl oldu hala yapay zeka yok. Üstüne üstlük 1.4 için "YZ deki en büyük problemi 15 dk de çözdük meğer şuymuş yheaa..S" gibi bir tavır da takınıyorlar. Kimse dürüstlük demesin buna apaçık en büyük problem olan YZ nin hoi4 de birimlerini kutuptan kutuba kaydırma sıkıntısı oyunun çıkışından beri var.

Bu oyun 2014 ocak ta duyuruldu!
2,5 sene beklendi!
Zaman ve mali kaynak tarafında ne sıkıntıları vardı Allah aşkına? Yazık olan bana bir arkadaşımın doğum günü hediyesi olarak gönderdiği "Field Marchsall Edition Upgrade " oldu. Böyle yılda 1 atene gelen saçma DLC ile onuda bitirecekler. ...:@
[+] 4 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#13
M&M'de satanist dışındakiler pek önemsenmemiş. Millet saçma sapan şakalar görsün diye troll eventler yapmışlar. Gizli dine inanma olayı zaten toptan bozuk şu an. Eninde sonunda kartopuna dönüşüp bütün ülkenin dinini değiştiriyorlar. Bunlara rağmen M&M 206 inceleme ile %71 önerilirken Horse Lord 126 incelemeyle %76 öneriliyor. Hem satıyor hem de pozitif inceleme alıyor. DLC iade edemiyorsun zaten, sattığı yanına kar.

Stellariste Utopia sonrası achivement kazanamıyorsun. Unbidden dışında oyun sonu krizi çıkmıyor. Utopia ile ilgili bir sürü bug var. Yine de %91 öneriliyor

Hearts of Iron IV'tekileri zaten söyledim. TfV %46 öneriliyor, ama ana oyun %83 öneriliyor. Oyun satılıyor yani. Hatta geçen biri şikayet etmişti redditte, yorumlara güvenip aldım. Kandırıldım diye.

Hataları düzeltmeden yarım yamalak DLC çıkartıyorlar çünkü satıyor. Adamlar işine bakıyor. EA, Ubisoft gibi bir şey oldular
[+] 1 üye yakutkartal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#14
Herşeyden önemlisi ben para verip DLC paketlerini aldım ve 3 tane odak ağacına mı gidecek benim verdiğim para şimdi? Bari seçme hakkımız olsa da pass geçebilsek istediğimiz DLC'yi.
Ara
Cevapla
#15
(29-04-2017, 21:07)GespensterPanzer : Herşeyden önemlisi ben para verip DLC paketlerini aldım ve 3 tane odak ağacına mı gidecek benim verdiğim para şimdi? Bari seçme hakkımız olsa da pass geçebilsek istediğimiz DLC'yi.

Tek satmaya çalıştıkları şey odak ağacı değilki. TfV'de vasallık sistemi, Lend lease, spearhead taktiği eklemişlerdi. Bu özellikleri de satıyorlar. Ayrıca tek tek satarlarsa ikisi satılır biri satılmaz falan karları düşer. Ayrı ayrı satmayı ekleyeceklerini düşünmüyorum
Ara
Cevapla
#16
Cevapla
#17
Arkadaşlar şöyle bir durum var ben sadece ana oyunu almıştım TFV çıktıktan sonra onu da aldım yanında da +1 pass gibi bişey de var diyorlardı öyle bir durum hatırlayan var mı

Edit : Hatta aldığım tam olarak bu 

Hearts of Iron IV: Expansion Pass #1 Satın Alın

Includes Sabaton Soundtrack, Together for Victory - 2 more expansions to come!
Ara
Cevapla
#18
Dahil olmali Lehr hoca. Benzer durumdayiz.
Ara
Cevapla
#19
Heba oluyor paralarımız ?
Ara
Cevapla
#20
Ekstradan 1 dlc daha dahil ettiklerini belirtmişlerdi. Ne oldu ki?
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.