Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Bir adanın tüm kontrolü bende ancak dünyaya açılıp diğer medeniyetleri tanımak istiyorum nasıl yaparım?
(09-01-2020, 23:19)Gurt : [ -> ]Bir adanın tüm kontrolü bende ancak dünyaya açılıp diğer medeniyetleri tanımak istiyorum nasıl yaparım?

Birimlerinin okyanusu geçemediği için dünyaya açılamadığını var sayıyorum. Bunun için oyun yüklü olmadığı için bakamasam da denizdeki birimlerinin okyanusu geçmesini sağlayan teknolojiyi açmam gerekiyor. Ki o da yanlış hatırlamıyorsam en üstteki teknolojilerden biri olmalı. Eğer kara birimlerini denize indiremiyorsan o da en üstteki teknolojilerden biri ile açılan bir özellik. Bunun dışında keşif için yine kaşif ya da bir iki gemi kullanabilirsin.
Cartograpy teknolojisini araştırdıktan sonra dünyaya açılabilirsin.
JFD's Civilization and Leader Mods baya güzel modlar var ancak indirip kurduğum zaman oyunu başlatamıyorum, hata veriyor. Düzgün bir şekilde bu modları aktif etmenin bir yolu var mı?
DLC'lere sahip birisi lobi kurduğunda DLC'leri olmayanlar girebiliyor mu? Girebiliyorsa DLC'lerden faydalanabiliyor mu?
Paradox oyunlarında mevcut o sistem. Bu oyunda herkesin aynı dlcye sahip olması gerekiyor.
Burada mini haritada görüntü sıkıntısı yok ve cqui kullanıyor sanırım. Bunu çözmeyi bilen var mı ya da kullandığı farklı bir mod mu acaba?

civcivicici.jpg
Mod kullanmıyor bu oyunun normal hali gibi geldi bana.
Bende sağ üstteki gibi sayılar gözükmüyor ayarı mı var eğer varsa nedir?
Aynen ayarlardan açabiliyorsun eskiden o da bir moddu oyuna eklediler.
İlk kez Civilization VI oynayacak birinin ilk hangi ulusla oynamasını önerirsiniz?
Peter yani rusya ile oynamanı tavsiye ederim. Her zafer türüne gidebilme imkanı bulunuyor.
Yaptığımız bir districti yıkabilir miyiz? Yıkabilirsek nereden yıkabiliriz?
Builder ile birşey yaptıysan eğer tekrar builder birimini o districte götürerek yıkabilirsin. Tarla veya maden gibi şeyler yaptığın districte kültür,para,asker veya bilim gibi binaları inşa edersen otomatik yıkılıyor. Wonderlarda da aynı şey geçerli.
Görsel


Birimlerim diğer kara parçalarına geçmiyor nasıl geçirebilirim? Tıkılıp kaldım resmen.
Sailing teknolojisi ile işçiler, Shipbuilding ile tüm kara üniteleri denizde seyahat edebiliyor.
Cree ile oynarken nelere dikkat etmeliyim? Ana stratejim ne üzerine olmalı?
Oyun başı hiç asker üretmeden bolca scout üretebileceğin bir ülke özel biriminin savaş gücü warrior (20 CS) ile aynı +1 seviye promosyonu ile başlıyor. Scout birimlere fazladan xp kazandıran poliçeyi seçersen savaş gücü yüksek olduğu için savaşta da kullanabildiğin bu birimleri kolayca 3. seviyeye taşıyabiliyorsun. Ambush yeteneğini seçersen senin dandik scout birimin diğer elemanın para ve demir harcayarak yükselttiği swordsman (36 CS) biriminden bile güçlü oluyor.

latest?cb=20170309233008

Scout birimleri ile haritayı hızlı bir şekilde araştırıp harabeleri bulup çeşitli bonuslar kazanmalısın City State'leri ilk keşfeden ülke olursan oyun başı güçlü bir başkentin olur ve fazladan +1 envoy puanı kazanırsın. Oyunun sonraki bölümleri, oyunun başında elde ettiğin bu avantajı nasıl kullandığına bağlı. Çünkü bu ülkenin hiçbir zafer türünde net bir üstünlüğü bulunmuyor. Bu ülke ile daha avantajlı olmak istiyorsan pangea türü haritaları öneririm.
Diplomasi zaferi nasıl kazanılıyor?
diplomasi zaferi için diplo victory puanı toplamalısın. 20 diplo victory puanı toplayan medeniyet diplomatik zafer kazanır.

diplomatik victory puanı nasıl kazanılır diye soracak olur isek en önemlisi kongrelerdir. kongreden belirlediğiniz kararı geçirdiğinizde puan kazanıyorsunuz. extradan kongrede seçili medeniyete +2 diplo victroy puanı ekle veya seçili meeniyetten -3 puan eksilt secenekleri de olmaktadır. bu kararları iyi değerlendirmek lazım. bazı wonderler doğrudan diplomatic victory puanı verirken genel olarak diplomatic victory için gerekli olan şey favor puanlarıdır..cunku kongrede oy kullanmak için favor puanları kullanılır..

bu konuda nın güzel bir rehberi var. incelemeni öneririm..

https://forum.strategyturk.com/konu-civi...ss-rehberi
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15