Anket Başlığı: Hangi boyutlukta bir senaryo?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
150-306 Tur (Devasa Boyut)

4 36.36%
50-150 Tur (Orta Boyut)

7 63.64%
Katılımcı sayısı: 11 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

2020 Sonbahar PZC - Stalingrad'42 Etkinliği
5a746d7785600a37210db97e.jpg
Panzer Campaigns Stalingrad'42 Etkinliği

Kurallar:
1. Bu konu altında turunuzu buraya attıktan hemen sonra fotoğraf paylaşabilir, RP yapabilirsiniz(Oyun içinden fotoğraf atılamaz).
2. Tur süresi 6 saattir(değişebilir), eğer süre içinde oynayamayacaksanız takım arkadaşlarınızdan birine oynatmalısınız (00:00-08:00 arası es geçilir)
3. Katılımcılar Strategyturk Discordunda bulunmalıdır.
4. Teslim olmak için bir taraftaki tüm oyuncuların onayı olması gerekir. Teslim olunduğunda Major Defeat alır teslim olan taraf.
5. Herkes oyun başladıktan sonra sadece turu geldiğinde ileti atabilir.

Opsiyonel kurallar:
unknown.png
Oyuncular:

Axis:

Comintern:
Ara
Katılıyorum.

Haritanın tamamının olduğu senaryonun YİRMİ varyantı var. #1119_01-05 arasındaki senaryolar. Esasında 5 varyant var ama bu varyantların her birinin dört varyantı (normal, multi için, Volcano Man, multi için Volcano Man) bulunmakta. Bunu da senaryo numaralarından sonraki şeylerden anlıyoruz. Mesela:

#1119_01_Uranus : Normal
#1119_01a_Uranus : Multi için
#1119_01_Uranus_Alt : Volcano Man
#1119_01a_Uranus_Alt : Multi için Volcano Man

Multi oynayacağımıza göre "a" bulundurmayan senaryoları eleyebiliriz, böylece 10 varyant kalır.

Ed Williams (Volcano Man) senaryolarını kısaca anlatayım. Ed Williams eski astsubay. Zamanında Panzer Campaigns ve Modern Campaigns serisindeki senaryoların saldırı vs. değerlerini (ve belki parametre verisini) elindeki veritabanına göre (Talonsoft'un oyunlarından alıp Panzer Campaigns'e uygun hâle getirerek yapıyor diyordum ama yanılıyor olabilirim, bu konuda bana güvenmeyin :xd: .) düzenleyerek alternatif senaryolar oluşturmuştu. Gold versiyonda bunlar ana oyuna eklendi. Onların zaten tavsiye edilen kuralları var:

williams.png

Bir tek Alternative Indirect Fire/Air Strike/Direct Fire Resolution'la Delayed Disruption Reporting değişebilir. Delayed Disruption Reporting'in açılmasını istemeyecek kişi yoktur burada sanırım :xd: , diğerlerini de konuşuruz.

Adsz.pngAdsz.png

Soldaki normal, sağdaki Volcano Man. Örnektir, diğer birliklerde daha da farklı olabilir.

Bunu da söylediğimize göre elimizde esasen sıfırdan muharebe düzeni/parametre verisi haricinde 5 varyant var. Her ne kadar normal senaryolarda ve Volcano Man senaryolarında muharebe düzeninde bazı farklar olsa da aradaki fark jump map'ten bariz gözükecek seviyede olmadığından burada göstereceklerim normal senaryolardakidir. Bazılarında sanırım VP noktalarının değerleri de farklı ama onları tek tek tespit edecek sabrım yok.

1 gün=10 tur.

#1119_01: Tarihsel Uranus Operasyonu senaryosu. 306 tur. 1 aylık süreyi kapsıyor.

unknown.pngunknown.png

#1119_02: Uranus Operasyonu'nun ilk 4,5 günü. 45 tur.

unknown.pngunknown.png

#1119_03: Alternatif senaryo. Almanlar Don'a kadar çekilebilir. Bunun karşılığında iki Sovyet ordusu normalden önce harekete geçer. 306 tur.

unknown.pngunknown.png

#1119_04: Alternatif senaryo. Korse varyantı. Gerideki birliklere dikkat edin. 45 tur.

unknown.pngunknown.png

#1119_05: Alternatif senaryo. Rommel'in El Alamein'de başarılı olduğunu ve doğuya gidebilecek bazı panzer/SS birliklerinin Fransa'ya çekilmediğini varsayıyoruz. 306 tur.

unknown.pngunknown.png

Bir de takviye/çekilme/sabitlenme/sabitlikten çıkma vakitlerine dikkat etmek lazım.
[+] 5 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur süreleri değiştirilebilir. 0-12 arasını es geçerek 4 veya 6 saat tur süresi olması gece dönen turlar açısından daha isabetli olur. Şuanki sistemde gece 12 de turu gelen birinin sabah 12 ye kadar oynaması lazım, bununda oyuncuların çok müsait olduğu bir zaman dilimi olduğunu sanmıyorum.
Ara
(30-10-2020, 12:47)Littleİskender : Tur süreleri değiştirilebilir. 0-12 arasını es geçerek 4 veya 6 saat tur süresi olması gece dönen turlar açısından daha isabetli olur. Şuanki sistemde gece 12 de turu gelen birinin sabah 12 ye kadar oynaması lazım, bununda oyuncuların çok müsait olduğu bir zaman dilimi olduğunu sanmıyorum.
Tüm katılımcılar 6 saat içinde oynayamaz ise yedek belirleyebiliyor o tur için. Maalesef maksimum 2-4 saat arttırabiliriz süreyi aksi takdirde çok yavaş ilerleyecektir etkinlik.
Ara
(30-10-2020, 14:32)Yasin Ahmet :
(30-10-2020, 12:47)Littleİskender : Tur süreleri değiştirilebilir. 0-12 arasını es geçerek 4 veya 6 saat tur süresi olması gece dönen turlar açısından daha isabetli olur. Şuanki sistemde gece 12 de turu gelen birinin sabah 12 ye kadar oynaması lazım, bununda oyuncuların çok müsait olduğu bir zaman dilimi olduğunu sanmıyorum.
Tüm katılımcılar 6 saat içinde oynayamaz ise yedek belirleyebiliyor o tur için. Maalesef maksimum 2-4 saat arttırabiliriz süreyi aksi takdirde çok yavaş ilerleyecektir etkinlik.
tur süresi iyi hatta 4 saate düşürülebilir etkinlik yavaşlar diyorsanız. Gece aralığı arttırılması ve turların 4 saat süreli olması hem neredeyse aynı hızı verir hemde gece turlarında oyuncular sıkıntıya düşmez.
Ara
Katılıyorum. Normalde taraf tercih etmezdim ama önceki etkinlikte saldıran taraftım, bu defa savunan taraf oynamak isterim. Ancak GM beni istediği tarafa verebilir, fark etmez.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. Ben de önceki seferkinin aksine savunan tarafta değil de saldıran tarafta olmak isterim.
IbnE9P2.gif
Ara
Minimum oyuncu sayımıza ulaştık, katılımlar 07.11.2020 tarihinde bitecek haberiniz olsun.
Ara
İki oyuncu daha arıyoruz. Acemi oyuncular da gelebilir. Multiplayer hakkında sohbet etmek isterseniz Strategyturk discorduna gelebilirsiniz.
Ara
Katiliyorum
[+] 1 üye DanteSymphony nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
Ara
6 Oyuncuya ulaştık, iki kişi daha gelebilir veya bu sayıyla başlayabiliriz.
Ara
Özel istekleri de göz önünde bulundurarak takımları şöyle ayarladım:

Axis:
@Craetus
@unonimus
@Littleiskender

Comintern:
@Yasin Ahmet
@Attila the Hun
@DanteSymphony

Oyun hakkında herhangi bir sorunuz olursa şu konuya yazabilirsiniz. Şu rehberden de faydalanabilirsiniz. Rehber gözünüzü korkutmasın @unonimus biraz detaylı yazmış :S

Katılımcılardan oynanacak senaryoyu seçmelerini istiyorum, iki senaryo var aklımda.
unknown.png
Almanya savunan, Rusya saldıran. 70 turluk.
unknown.png
Almanya saldıran, Rusya savunan. 70 tur(Destek birlikler de geliyor).

Eğer ikinci senaryoyu seçersek takımların yer değiştirmesi gerekiyor kararınızı verin. 3-3 durumu olmaması için ben fikrimi belirtmiyorum, yarın 16:00 gibi en çok oy alan senaryoya hazırlanacağız.
Ara
Ben ilki diyorum. Hangi varyantı oynayacağız, normal mi Volcano Man mi?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
(07-11-2020, 12:04)unonimus : Ben ilki diyorum. Hangi varyantı oynayacağız, normal mi Volcano Man mi?
Human vs Human olanı.
Ara
İlk senaryo diyorum.
Ara
İkincisi diyorum, klasik bir cansiparane Sovyet savunması ve azılı bir Alman saldırısı oynamak eğlenceli olur.
IbnE9P2.gif
Ara
İlki olabilir, takım arkadaşlarım ilkine sıcak bakmış. Bana pek fark etmez.
76561198034761601.png
Ara
(07-11-2020, 14:15)Yasin Ahmet :
(07-11-2020, 12:04)unonimus : Ben ilki diyorum. Hangi varyantı oynayacağız, normal mi Volcano Man mi?
Human vs Human olanı.

İşte onun hangi varyantı? Mesela, ilkini oynayacaksak #1231_01a_Ring mi yoksa #1231_01a_Ring_Alt mı?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
İkinci senaryo.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.