[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2020
oynadıgınız devletlerın bayragını proflıl resmınız yapında tanıyalım rahatça
[+] 3 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
Katılabiliyor muyuz?
Ara
rehost atıyoruz

id: 90135253081966594
şifre: st
Ara
uyarmama ragmen oirat fazladan region alip bana sinir çekip gözümün içine baka baka kural ihlalini 2x yaparak savaş açtı çifte ihlalden etkinlikten atilmasini istiyorum.
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mni3ih.png
Lübeck Devleti yıkılmış olabilir!
Ama reenkarne olup geri gelecek intikamımızı alacağız!
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kalabalıkta yapılan atarın tenhada özrü olmazmış.

20200513225520_1.jpg

20200513225632_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Screenshot_4.jpg

İlk koloni devletimizi kurup yeni denizlere yelken açtık. İlkel kavimler ya bizim yanımızda olursunuz ya da yok olursunuz.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Inca.png
Evet.Evet bizler o hakkında konuşulan yerliler...Biraz şekil değiştirip adamakıllı bir bayrak kullanmaya başladık.
Yegane hak sahibi olduğumuz güney amerika kıtasında bizden izinsiz iş yapan herkes cezasını çekecektir.Gökteki Güneş 
üstüne and olsun ki bizden habersiz her adımda yeni bilenmiş baltalarımızla etrafı kızıla boyamaktan çekinmeyeceğiz.
Silahtan daha güçlü bir şey varsa o da yürektir.
Unutmayın Güney Amerika'dan doğan bu güneş belki birgün başınıza geçer...
[+] 1 üye lekolaj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-05-2020, 00:24)alemdarpasa : uyarmama ragmen oirat fazladan  region alip bana sinir çekip gözümün  içine baka baka  kural ihlalini  2x yaparak savaş açtı  çifte ihlalden etkinlikten atilmasini istiyorum.

Şu an da mevcut 5 region'da toprağım bulunuyor ancak bunların 3'ünde sadece 1 toprağım var ve 1 tanesinde de 2 toprağım var... Şimdi size soruyorum sizce ben bu toprakları kendi amacım için/Kural açığından faydalanma/kural ihlali vs. vs. için kullanıyorum? Eğer öyle olsa genişlemez miyim? cb var sonuçta horde'yim çok rahat genişlerim ancak yapmıyorum çünkü oyunun başından beri bunlardan kurtulamıyorum bir biri bitiyor yenisi başlıyor.
Teker teker açıklayayım bölgeleri:

1-) Manchu bölgesinde 1 toprağım var ve orada başka bir ülkeden toprak alıp anında vassal oluşturdum ama o 1 toprağa hala ulaşamadım çünkü orayı bölen devletle truce'm var bittiği an orayı birleştireceğim, tüm oyun zamanında bu amacı gerçekleştirebilmek üzere o bölgeye bu akşam 2 sefer düzenledim uğraşmıyor muyum sizce? (O manchu toprağını da savaş ile almadım Mongolia'yı integre ettim o yüzde geldi.) 

2-)Bir diğer 1 topraklı region'um ise east Siberia: O region daki tüm topraklara sahibim... Çünkü sadece 1 tane var :/ diğer tüm bölgeler koloniz edilmemiş bölgeler, ve burayı bir horde devleti için regiondan sayabilir misiniz, derseniz ki evet kural kuraldır Region'daki 1 toprak dışında tüm topraklar kolonize edilmemiş bile olsa region region'dur yapacak bir şeyim yok ama orayı da zaten vassala vermeye çalışıyorum manchu region'u ile yan yanalar o manchu'daki vassal'a vereceğim o yüzden + üstteki tüm sebepler de buraya dahildir.  

3-)Diğer 1 topraklı region'um ise north china bölgesi, oranın bir olayı filan yok sadece diğer region'ları üstte açıkladığım şekilde halledeceğim içinorası zaten arta kalacaktı orayı salmaya gerek duymadım çünkü çok yakın gelecekte tekrar alacaktım anlamsız olacaktı.

4-)Son sıkıntılı region ise Uzbek'in bir yarısına sahip olduğu diğer yarısının ise kolonize edilmemiş topraklar olduğu West Siberia o bölgeyi ne yapacağımı bilmiyorum şehri ülkemden çıkaramam çünkü ana bölgem başkasının core'u bile yok, Uzbek'e de satamam rival idik son 5-10 yılda rivali bozdu ama hep savaşlarla geçti o yıllar. [Aslında zaten o bölgeyi satmama gerek yok çünkü üstteki dediklerimi (Hepsi max 15 yıl) yaparsam Bu bölge sıkıntı çıkarmıyor, 3 bölgemin içinde oluyor(Mongolia, North China, West Siberia)

5-)Ana bölgem de Mongolia.

Gördüğünüz üzere 2 fazladan şekilde 5 Region'um var, oyun başlayınca da hepsinden kurtulacağım. Bu oyunun benim ilk 1444'den katıldığım Multi-Player'im olduğunu da hesaba katarsanız çok makbule geçer. Ben can-ı gönülden samimiyetle söylüyorum ki kendimi suçsuz ve çaresiz olarak görüyorum, yargılamayı size bırakıyorum. 

Saygılarla..

Bu arada bana saldıran iki arkadaşı da onların tabiriyle arkadan vurarak, adamlık yapmayarak, kepazelik yaparak, güvenilmez olarak  yani politika yaparak yok olmalarına sebep olduğum için bu düşüncelerini anlıyorum ancak yapmamaları gerektiğini düşünüyorum; bu sadece bir oyun sizinle savaştık diye gerçekte de elime kılıç alarak sizi kesmedim. Lütfen sakin olunuz ve olgunluğunuzu koruyarak  hareket ediniz.
[+] 1 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
brandenburg prensi ile aramızda geçen diplomatik konuşma
- İsveç "senin prusya kurmana polonya izin vericek mi "
- Brandenburg "anlaştık biz bana parayla satacak"
- İsveç " böyle bir şey olabilir mi ya, böyle bir şey olabilir mi ya böyle bir şey tarihte yok...."
[+] 3 üye mezamorta nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaş istersen 50 toprak al regiondan istersen 1 toprak al banane fazla region alip savaş açtın + o ihlali kulandın 2 defa ihlal yaptın atılman kesinlikle şart.
Ara
(14-05-2020, 01:03)alemdarpasa : Arkadaş  istersen 50 toprak al regiondan istersen 1  toprak al  banane  fazla region alip savaş açtın  + o ihlali kulandın 2 defa ihlal yaptın  atılman kesinlikle şart.

2 defa ihlal filan yapmadım bu ne ya ne kadar kolay atıp tutmak sadece bunu sana uyguladım toprağı vassala vermedim ve savaşı açtım ve bu mançurya bölgesiydiyani üstte anlattıklarıma dahil. 

Atılman kesinlikle şart ------ İstek 50 toprak al ister 1 toprak al banane       tarzı kararları gm'nin verebileceğinden eminim. 
Sırf seni sattığım ve shimazuyla beraber sana daldığım için bu kadar sinirin var bunu herkes biliyor önce bir sakinleş.

Ayrıca saan saldırdığımızda daha savaş devam ederken ve 26k + üst düzey generalin varken (ki benim zaten asker sayım 26k idi ve manpower 0 dı, yani benden bile güçlüyken) RQ atmana ne diyeceğiz?  Saldırarak suçunu örtbas etmeye çalışma sen gidince bunu Duman'da fark etti.

Toxic olma calm down.
Ara
16. Denizaşırı topraklar sayılmamak kaydıyla Düklükler 2, Krallıklar 3, İmparatorluklar bizzat yönettikleri topraklarda 5 Region Limitine sahiptir.

Açık ve net anlaşılmayacak bişi yok kuralda.
Ara
(14-05-2020, 01:17)alemdarpasa : 16.  Denizaşırı topraklar sayılmamak kaydıyla Düklükler 2, Krallıklar 3, İmparatorluklar bizzat yönettikleri topraklarda 5 Region Limitine sahiptir.

Açık  ve net    anlaşılmayacak bişi yok kuralda.

tabii ki  de kuralı okudum o kadar dediklerime, suçlamalarına cevabın bu mu yani? :d  Haklı olduğum kanaatine var ---> kuralı kopyala yapıştır...

dipnot: Lütfen Alemdar daha uzatma, sen cevap versen dahi ben artık vermeyeceğim. Burayı boş boş kavgamızla doldurmayalım, ben savunmamı yaptım devamı Duman'da.
Ara
Acemiligin tescilli zaten japonyayı asyaya çıkarıp kendini patlatıyorsun resmen japonya tek region ve 2 region daha alabilir şu an 130 disiplinle gelince kapına yardım kimden isteyeceksin. sen oyundan atılıcaksın japonya orada oyunu kazanıcak tek başına tek kelime daha yazmam bu konuda tartışılıcak bişi yok herşey ortada.
Ara
buradan mesajlara cevap veremiyorum alemdarpasa discorddan ulaşabilirsiniz Daniş_Bey

oyuna başlandıgında kara delden toprak aldıgı zaman bile zaten regionu 4 oluyordu direkt söylenmişti zaten

Bir de rica ediyorum ming tributarysi ile kural getirilmeli bugün oirat olur yarın rusyalar bengallar olmaya başlar söylemedi demeyin. he bi de 2 güçlü oyuncu arasına 1 güçsüz oyuncu verme konusu da var da salla nasıl olsa dinlenmez ben ders çalışayım
[+] 2 üye y1g1tKr4L nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kore oyuncusunun söylediklerinde oirat mançuya sonradan girip sınır çizip savaş açmış gibi bir algı var ancak durum o şekilde değil. Aşağıda resimde oirat oyuncusu moğolistanı ilak ettiği andan beri mançu bölgesinde olduğu görülebilir. Bölge sınırını aştığı için uyarı alması bence gerekli ancak aştığı bölgelerden sırf kore oyuncusunun işine gelmediği için orasından çıkması gerekiyordu gibi bir durum söz konusu olamaz. Ortada bir ihlal var ancak ihlal koreye açılan savaşı içermiyor. Mançu bölgesi dışında 1-2 topraklı yerlerden vassal oluşturulsa veya return province yapılsa zaten ortada ihlal olmuyor. Oirat oyuncusu neden öyle yapmadı bir fikrim yok ancak ortada ağır bir ihlal yok.

20200514012123_1.jpg
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oiratin topraklarına bak 1444 de kaç region mancuryada topragı varmı hala neyi savunuyorsun
Ara
koreye açılan conquest savaşının nedeni önemli bence. eğer ihlal ettiği regiona toprak katmak için ise bence ihlalden de öte. ama vassalının claimi için girmişse sıkıntı olmaz. ve ayrıca return province seçeneğini neden kullanmadığını ben de anlayamadım. regiondan kurtulmak da öyle çok zor bir iş değil.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.