Anket Başlığı: Multiplayer kaç gün olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
3 gün 20:00-24:00 arası

7 77.78%
4 gün 21:00-24:00 arası

2 22.22%
Katılımcı sayısı: 9 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2017
eu4.png

Europa Universalis IV Multiplayer 

Host : @fatromat

GM :  @iberkay

Oyun Günleri : Pazartesi - Çarşamba - Cuma

Oyun Saati : 21:00-24:00

Not : Oyun günleri ve saatlerin de katılımcıların isteği doğrultusunda değişikliğe gidilebilir.Örnek olarak '3 gün 20:00-24:00' arası yapılabilir.Katılımcılar gün ve saatler konusunda fikir belirtebilir.

Devamlı katılamayacak oyuncuların bu durumu belirtmesi ve görece önemsiz bir ülke seçmesini istiyoruz.

Multiplayer Kuralları
Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Her oyuncu ülkesi ve 100 developmentten fazla her AI ülkesi great power sayılır. 

1. Oyuncuların toplam GP müttefiği olabilir, açtıkları savaşlara sadece 1 GP çağırabilirler.Support İndepence ve garantiler müttefiklik sayılır.
  2. Bir savaş başladıktan sonra sonradan müttefik edinerek savaşa dışarıdan devlet dahil edilemez.
  3. Oyuncular hiçbir şekilde kendi ülkelerinin zararına hareketlerde bulunamaz.
  4. Oyuncular hiçbir şekilde ortaklaşa hareket sergileyemezler, herkes sadece ama sadece kendi ülkesinin çıkarı için oynar.
  5. Düşmüş oyuncunun ülkesi suistimal edilemez.
  6. İki oyun günü sebep belirtmeksizin oyuna katılmayan oyuncunun ülkesi başkasına verilebilir.
  7. Victory cardları çakışan ülkelerin müttefik olması kesinlikle yasaktır.Victory card ya da toprak transferi kesinlikle yasaktır.Savaş olmadan toprak devredilemez fakat savaşın kaybedileceği kesinse teslim olunarak anlaşma yapılabilir.
Bu kurallara uyulmaması durumunda oyuncu çeşitli oyun içi yaptırımlarla karşılaşabilir veya multiplayerdan ihraç edilebilir.

Hre İmparatoruna özel 2+1 kuralı getirmeyi düşünüyoruz.Hem başlangıçtaki Avusturya'nın konumu hem de İmparatorluğu elde tutmanın zorluğu açısından; 'Hre İmparatoru 2 GP hariç, Hre içinden bir yapay zeka Gp si ile ittifak kurabilir.
Bu kural da katılımcıların isteği doğrultusunda eklenebilir, görüş belirtmeniz yararlı olur.Eşitlik veya görüş belirtilmemesi halinde Gm kural hakkındaki kararı verir ve oyun başlamadan oyunculara belirtir.

Kuraldışı Eylemler 
Multiplayer Kuralları yukarıda ana hatlarıyla belirtilmiştir, aşağıdaki kurallar yukarıdaki kuralların kapsayabileceği oyun içi yanlış hareketleri kapsar.
  1. Oyuncular birbirlerine Condottieri sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  2. Oyuncular birbirlerine büyük miktarlarda maddi destek sağlayamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  3. Oyuncular arasında toprak satışı yasaktır. (4. ve 3. kural dahilinde)
  4. Oyuncular birbirlerinin savaşına intervention olamazlar (4. ve 3. kural dahilinde)
  5. 1500 yılından itibaren oyuncular uygun sebep dahilinde development miktarlarının %1'ini geçmeyecek şekilde subsidies alabilirler. 
  6. 1600 yılından sonra her 5 yıl bekleme süresi dahilinde 1000 gold miktarını aşmayacak şekilde gift alabilirler. 
  7. Oyuncunun düşmesi veya oyunda olmaması durumunda yapay zekanın bug sayılabilecek vassallarının dinini, kültürünü değiştirmesi durumunda, o vassal a 10 yıl süreyle support atılamaz.
Not : Her rehost için oyun sonuna on dakika ilave edilir.
        Oyuncular arası savaşta oyunculardan birisi düşerse hızlıca rehost atılır.Yapay zeka düşmüş oyuncuyu zor bir savaşa sokarsa da rehost atılır.

Alıntı:
  •      Başvuru için 'Avrupa'dan büyük bir ülke, Asya veya Afrika'dan bir ülke ve herhangi bir kıtadan küçük bir ülke' şeklinde 3 tane oynamak istediğiniz ülkeyi ve steam saatinizi yazmanız yeterlidir.
vb83Lp.jpg
Ara
Katılıyorum. 1507 saat

İsveç-Fas-Songhai*

Songhai tercih edilir.
Ara
1642 saat
osmanlı-etiyopya-malacca
kurallara ben katılıyorum yani yeni eklenen kurallara. ekstra dusunulen kurallar cok begendim @iberkay :)
Ara
Uzun soluklu bir etkinlik olması dileğiyle, katılımcılara bol şans.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
save bozulmadan uzun süren bir etkinlik olur umarım ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Ben persembe cuma cumartesi pazar musaitim gunler degisecek olursa katilmak isterim

Polonya
Milan
Japonya

1857 saat

Eger gunler uymazssa gelemem gunler belli olduktan sonra listeye katin
Ara
Ben De Cuma Cumartesi Pazar En Uygun Olduğum Günler Arasında Ama Günler Çok Fark Etmez O Yüzden Her Türlü Katılacağımı Düşünüyorum.
Önceki Multiplayerden Malesef Sağlık Problemlerimden Ötürü Ayrılmıştım Bu Multiplayerde Oynamak Eğlenceli Olur Diye Umuyorum

Avusturya
Brandenburg
Ming

1153 Saat

Birde Baktım Da League Wars Öncesi Müslüman Ülkeler İle Hristiyan Ülkelerin Ally Kurmaması Eklenebilir Kural Olarak.
WhaW8Am.gif
Ara
Custom yapılsa olabilirdi aslında ama normalde olabilir farketmez.
Ara
600 saat (100 çevrimdışı)
Polon... Şaka Şaka
Moskova
Vijayanagar (yada Bahmanis)
Bengal
[+] 3 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1075 Saat  

Aragon
Hejaz
Milan
Ara
Pazartesi hariç günler güzel dağılmış internetim hala belli olmadığı için çok iddialı ülke seçimi yapmayacağım.

553 saat

Hollanda
Brunei
Kilwa
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
865 saat

Osmanlı

Polonya

Bahmanis
Ara
1132 saat

Bende pek musait olmayacagim tahminen bir gun girip diger gun olmayabilirim bu sartlar altinda yoklugu ile varligi bir kucuk bir ulke verebilirsiniz.

1)Bohemya (Avrupa`dan bir devlet yazin denildigi icin yazdim,verilirse Avusturya`nin basina bela olurum,Osmanli ve Fransa potensiyel muttefiklerim olur muhtemelen)

2)Hosokawa

3)Cusco
Ara
Bende Cuma-Cumartesi günleri genelde müsaitim.

300+ saat

Osmanlı Kastilya Portekiz.(Günler belli olsun öyle.)
Ara
Katılıyorum 171 saat  

İngiltere 
Osmanlı
Wallachia
Ara
Anket kapatılmıştır.Oyun 3 gün Pazartesi-Çarşamba-Cuma 20:00-24:00 arasında olacak.Bu pazartesi başlarız diye düşünüyorum.İsmini yazdırıp da günler uymadığından katılamayacak olanlar da lütfen belirtsin.
Onun haricinde daha çok katılımcı bekliyoruz.
Ara
Katılıyorum
Saat = 149
Tercihler = Castille (Kastilya), Timurids (Timurlar), Yeren
Avustura Konusu Bana Mantıklı Geldi Olmasını İsterim.
Ara
bende katılıyorum 740 saat
Brandenburg
Karakoyunlu
Tunus
Ara
Kendim yapmayı unutmuşum başvuruyu :).
Fransa
Ming
Floransa
1662 saat
Ara
Sadece cuma günleri katılabilirim (cumaları da devamlılığım kesin degil)
209 saat
Afrikadan bir ülke oynarım devamlılık gerektirmeyeninden
Ya bir yolunu bulurum, ya da bir yol yaparım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.