Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Dulkadir ile denedim daha demin. Memlük ile beraber karaman ve osmanliya girdik. Osmanli ikimizide dagitti. Birde kara koyunlu savas acip son askerlerimizide yok etti. Yeniden denerim karamanla bir daha.
Defansif ideamı offansif ideamı ve neden?
Defansif. Çünkü morale var.
29qk2t1.jpg

Vassallık teklif ediyorum ancak şu -61'lik puan veren durumu anlamadım.Ne anlama geliyor acaba?
Senin paran burda geçmez diyor kısaca.
Şirvan ülke olarak fazla büyük.
5c0w2f.png

Development şehrin gelişmişliği değil miydi gelişmişliğin artması iyi birşey değil midir neden kırmızı renkte gösterilmiş?
Dep nekadar yüksek olursa geliştirmek o kadar zor olur. Denge sistemi
Land force limit ve naval force limit veren binalar ne işe yarıyor?Orduların toplam limitini mi artırıyor yoksa orduların o şehirde bulunabilme sınırını mı artıyor?
Not:Kotam olmadığı için youtube'dan rehber videoları izleyemiyorum,burdan size soruyorum.Forumda mesaj kirliliğine sebep oluyorsam kusura bakmayınız.
(27-12-2015, 21:26)captivesoul : [ -> ]Land force limit ve naval force limit veren binalar ne işe yarıyor?Orduların toplam limitini mi artırıyor yoksa orduların o şehirde bulunabilme sınırını mı artıyor?
Not:Kotam olmadığı için youtube'dan rehber videoları izleyemiyorum,burdan size soruyorum.Forumda mesaj kirliliğine sebep oluyorsam kusura bakmayınız.

Limiti arttırıyorlar.Supply Limit yıllara ve şehrin gelişmişlik seviyesine göre artıyor.
(27-12-2015, 21:26)captivesoul : [ -> ]Land force limit ve naval force limit veren binalar ne işe yarıyor?Orduların toplam limitini mi artırıyor yoksa orduların o şehirde bulunabilme sınırını mı artıyor?

Ordu ve gemi üretiminde limit vardır ve limiti aşarsan aştığın miktarda para ödemek zorunda kalırsın.
Bu binalar sana daha fazla limit verip bu sııntıyı yaşamanı engelliyor.
(27-12-2015, 18:44)Semavi7 : [ -> ]Defansif ideamı offansif ideamı ve neden?

Önce defansif sonra ofansif. İlk önce moral sonra kuşatma.
Commonwealth neden bu kadar güçlü (A) Rakip olarak belirlediği devletlerle müttefik oluyorum yine de iki üç devlet hakından gelemiyoruz.Nasıl baş edebilirim bu devletle?
Ayrıca benim müttefiğin 60 binlik ordusu var diyelim;bilgisayar gidiyor 20şer 20şer düşmana daldırıyor ancak commonwealth'i yönetirken aynı şeyi yapmıyor.Commonwealth ordularını dip dibe götürüyor bizim müttefiklerin ordularının biri anyada diğeri konyada.
(28-12-2015, 04:54)captivesoul : [ -> ]Commonwealth neden bu kadar güçlü (A) Rakip olarak belirlediği devletlerle müttefik oluyorum yine de iki üç devlet hakından gelemiyoruz.Nasıl baş edebilirim bu devletle.
Ayrıca benim müttefiğin 60 binlik ordusu var diyelim;bilgisayar gidiyor 20şer 20şer düşmana daldırıyor ancak commonwealth'i yönetirken aynı şeyi yapmıyor.Commonwealth ordularını dip dibe götürüyor bizim müttefiklerin ordularının biri anyada diğeri konyada.

Litvanya. Forumda cok tartisildi scripterin da guzel guzel yazin kaynak olarak isime yara gibisinden bir cevabi var yani bekliyorum artik bir daahaki patche bi nerf.
(28-12-2015, 12:57)ferevon : [ -> ]Litvanya. Forumda cok tartisildi scripterin da guzel guzel yazin kaynak olarak isime yara gibisinden bir cevabi var yani bekliyorum artik bir daahaki patche bi nerf.

Hocam dediklerinizden hiçbirşey anlamadım.Kullandığınız terimlerin ne demek olduğunu bilmiyorum.
scripter = oyun içi eventlerin yazımıyla ilgilenen kişi.
patch = yama, güncelleme.
nerf = güçsüzleştirme.
Pardon ya cepten yaziyordumda cabucak bakmadim ne yazdigima, duzgun yazamamisim
Commonwealth ve Ming'in düzeltilmesi gerekiyor.
Ming konusunda katılmıyorum Ming 1650 lerde dağıldı yani 1444 de hatırı sayılır bir güç idi
1821'de tarafından yutulduğu Horde'ları full teknoloji ile yutmuş bir şekilde oyunu bitiriyor. Dediğin gibi "1650'de" dağılmıyor.