Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
bende dlc var. Nereye gidecegini seciyorsun otomatik olarak kendisi kesfediyor :)
sorunu gelirse kucuk adim la basla ilk once koloni yerini sec yani en yakin koloni kurulacak yeri kur boylece kesif olaylarini o bulundugun bolgeden yaparsin eger gemilerin zarar gorurse ana karaya goturmektense kesif yapacagin yerin yakinda yer alirsan oradan idare edibilir hatta tabir edebilirisn
Şu an Papa Fas üzerine haçlı seferi başlattı nasıl katılırım ? 680 saat oynamama rağmen hiç haçlı seferine katılmadığımı farkettim :D
Katılınmıyor ama bir şekilde Fas ile savaşa girersen Crusader bonusu elde ediyorsun.
Bende hiç katılmadım Osmanlıya haçlı ilan ettiğimde kimse takmadı
harita modlarında harita simsiyah nedeni nedir?
Ekran kartıyla alakalı. Eğer oyunun en yüksek ekran kartını destekleymiyor (aynı şekilde mod da olabilir) ve onun yerine [Mesela sizde NVIDIA var (genellikle problem NVDIA oluyor) Inteli seçiyor ve mod kabul etmiyor. Bu hatayla ender insanlar karşılaştı bunlardan biri de benim. İnternette alabileceğin yerli veya yabancı bir dokuman yok. Yalnız Kullandığın ekran kartının en güncel driverini yüklemelisin.
Selam dostlar yaz indirimleriyle bir kaç dlc alıcam fakat hangi özelliğin hangi dlcye ait olduğunu bilemiyorum.
  • Ship Update Özelliği
  • Liberty desteği (Özgür olmak için destek alma)
    Aradığım özellikler böyle yardım ederseniz sevinirim.
1. Art of War
2. Conquest of Paradise
(24-06-2016, 00:27)Momlak : [ -> ]Selam dostlar yaz indirimleriyle bir kaç dlc alıcam fakat hangi özelliğin hangi dlcye ait olduğunu bilemiyorum.
  • Ship Update Özelliği
  • Liberty desteği (Özgür olmak için destek alma)
    Aradığım özellikler böyle yardım ederseniz sevinirim.

İndirimdeyken hepsini almak lazım aslında gerekli gereksiz küçük değişiklikler olabiliyor.
Nedense 34 TL verip hepsini almaktansa teker teker daha fazla almayı tercih ediyorum. Sonuçta beğenemezsem iade ediyorum. Ama Bundle veya Collectionlarda öyle olmuyor. Toptan gidiyor Toptan geliyor.
Avusturya ile Macaristan'ın birleştiğini gören var mı aranızda? oyunda öyle bi event yok mu yoksa ben hiç görmedim birleştiklerini?
Görevi var. 1500 den sonra geliyor. Macaristan ın toplam dev değerinin 200 geçmemesi gerekiyor. Bunun gibi birkaç şartı daha vardı.
24px-Austria.png Avusturya ile Macaristanı PU alma eventi şartları ;

24px-Hungary.png Macaristan ;
  • AI olmalı.
  • Vassal/PU devlet olmamalı.
  • Avusturya'nın komşusu olmalı.
  • Kutsal Roma İmparatoru olmamalı.
  • Avusturya'dan daha fazla şehire sahip olmamalı.
  • 200'den az development puanına sahip olmalı.
  • Transilvanya, Slovakya, Alföld bölgelerinde(area) en az bir şehire sahip olmalı. 
Sonuçları ;

24px-Austria.png Avusturya ;
  • +10 24px-Prestige.pngPrestij
  • Macaristan'a karşı "Restoration Of Union" savaş sebebi.
 elde eder.
Baya zor yani birleşmeleri :)
(25-06-2016, 23:37)semihuygur : [ -> ]Baya zor yani birleşmeleri :)

O şartlar çok zor değil zaten hali hazırda olan şeyler çoğu. Zaten tarihi bir durum. Osmanlı Macaristana girip dağıttıktan sonra kalan topraklarla beraber Avusturyaya bağlanıyor. Yani dev'i düşmesi lazım.
Art of War veya Conquest of Paradise hangi dlc daha etkilidir ?
Hangi Dlc almalıyım ?
Oyunda SP'ye girip ana menüye dön seçeneğine tıkladığımda oyunu yeniden başlatıp ana menüye dönüyor , veya MP'den SP'e geçerken , sebebi nedir ve nasıl çözerim ?
Hata değil, intended.
Eskiden SP'ye girip ardından MP'ye girildiğinde OOS problemleri yaşanabiliyordu. Bu sebeple oyunlarımızda rehost yaptığımızda oyunculardan oyunu tamamen kapatıp açmalarını istiyorduk. Oyunu yeniden başlatma olayı oyunun sağlığı açısından gerekli.
(26-06-2016, 00:44)Momlak : [ -> ]Art of War veya Conquest of Paradise hangi dlc daha etkilidir ?
Hangi Dlc almalıyım ?

Art of War tabiki daha etkilidir. Sanırım çıkan DLC'ler arasında en etkili olan. Bana göre DLC'siz oyun eksik oyun gibi geliyor. Gereksiz DLC'ler olsada almak gerek keyif için.
1.16.3 oynamaya başladım Osmanlı ile Anadolu'da claim olan toprakları direk core oluyor alınca ama Balkanlar'dan vs Alınca core yapmak gerekiyor neden?