Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Mughalsın kültürleri asimile etmesi nasıl gerçekleşiyor arkadaşlar anlatabilecek biri var mı
O kültüre ait tüm toprakları aldığında otomatik olarak asimile etmiş oluyor.
Merhaba arkadaşlar bana tuhaf gelen bir olayı anlatayım acaba bir bug mu yoksa normal mi

5 devlet bana karşı koalisyona girdi burda sıkıntı yok sonra koalisyon savaşı açıldı bana ama bu koalisyona giren 5 devletten sadece 2 si bana karşı savaşta yani 5 koalisyona giren devletten 3 ü savaşa gelmedi ve hala da koalisyonda bulunuyorlar bu durum benim işime geldi tabi ama hepsinin de bana karşı savaşa gelmesi gerekmez mi? Ayrıca bu 5 devletten en güçsüz olan 2 devlet savaşa geldi
O devletler savaş açıldıktan sonra katılmış olabilir mi?
yok kesinlikle savaş öncesinde koalisyona girdiler ama savaşa gelmediler
Savaşa katılmayanlar, koalisyonda sana karşı savaşanlarla ayrı bir savaş içerisinde olabilir.
(08-01-2019, 00:55)altnkurt : [ -> ]O kültüre ait tüm toprakları aldığında otomatik olarak asimile etmiş oluyor.

Bunun için bir dlc gerekiyor mu? Dini aynıysa isyan çıkmıyordur sanıyorum, farklı dinde ise alınan topraklar isyan durumu ne düzeyde oluyor peki?
Daha demin de diplomatik olarak vassal yaptığım aramızda +200 ilişki bulunan liberty desiresi %0 olan vassalım bana insult attı şaka gibi
Hükümdar kişiliğiyle alakalıdır.

(08-01-2019, 17:25)Anzavur : [ -> ]
(08-01-2019, 00:55)altnkurt : [ -> ]O kültüre ait tüm toprakları aldığında otomatik olarak asimile etmiş oluyor.

Bunun için bir dlc gerekiyor mu? Dini aynıysa isyan çıkmıyordur sanıyorum, farklı dinde ise alınan topraklar isyan durumu ne düzeyde oluyor peki?

Dharma gerekiyor.
Hiçbirşeye tıklamama rağmen core yeri gelmiyor savaştan sonra gelen elimle uğraşıyorum sebebini bilen varmı varsa nasıl açarım.
Core yerinden kastın yukarıdaki bildirim mi?
Millet çok basit bir sorunum var ama çözmeden oyuna devam edemem
9k askerim var
9 tane de taşıyıcı gemi bastım

Denizaşırı yine kendi toprağım ama isyancılar ele geçirdi, oraya yollamaya çalışıyorum tıklıyorum askerler gitmiyor
Taşıma gemilerini askerin olduğu limana götürüp kendin gemiye bindirip yollamayı deneyebilirsin. Gemiye binmiyorlarsa resim at daha net inceleyelim.
(08-01-2019, 19:07)Duman : [ -> ]Taşıma gemilerini askerin olduğu limana götürüp kendin gemiye bindirip yollamayı deneyebilirsin. Gemiye binmiyorlarsa resim at daha net inceleyelim.

Az sonra atıcam o arada şunu da sorayım
Rönesansı embrace yapmak için ülkemin tüm şehirleri mi geçmek zorunda
Hayır, ülkenin tüm şehirleri geçerse daha az para vererek benimsiyorsun sadece.
(08-01-2019, 19:07)Duman : [ -> ]Taşıma gemilerini askerin olduğu limana götürüp kendin gemiye bindirip yollamayı deneyebilirsin. Gemiye binmiyorlarsa resim at daha net inceleyelim.

Oh tamamdır limanın yanından bindi
Normalde otomatik olarak ben karaya yolladığımda geminin gelip alıp götürmesi gerekmiyor mu ?
Öyle bir mekanik yamalardan biriyle eklediler ama genel olarak kullanılmaması daha hayırlı.
(08-01-2019, 19:15)Bu Duman : [ -> ]Hayır, ülkenin tüm şehirleri geçerse daha az para vererek benimsiyorsun sadece.

Peki nasıl embrace yapabilirim şuan ? Benim bi şehrim tamamen rönesansta ülke olarak geçmek istiyorum
perslerle oynuyorum hindistanda ticaret şirketi kurmak için başkenti kafkasyaya taşısam işe yarar mı ?

evet üsttekki bildirimi kastetmiştim.
İşe yarar.

Sağdaki Outliner (asker sayılarının diplomatların vs görüldüğü yer) ayarlarından kapatılmış bildirimleri gösterme yerini açıp oradan istediğin bildirimin tekrar görünmesini sağlayabilirsin.

(08-01-2019, 19:19)Raistlin : [ -> ]
(08-01-2019, 19:15)Bu Duman : [ -> ]Hayır, ülkenin tüm şehirleri geçerse daha az para vererek benimsiyorsun sadece.

Peki nasıl embrace yapabilirim şuan ? Benim bi şehrim tamamen rönesansta ülke olarak geçmek istiyorum

Teknoloji arayüzünde enstitüler kısmına (sol üstte buton) gelip ödemen gereken maliyeti görebilirsin, eğer alttaki çubuk sınırı geçmediyse daha çok yayılması gerekiyor.