Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
RDVqQR.jpg
Tek eksik üsküp mü
Vassala toprak verme işlemi nereden yapılıyodu ?
(18-06-2018, 17:06)SiwasL58 : [ -> ]Vassala toprak verme işlemi nereden yapılıyodu ?

dlc ile geliyordu ama hangisi olduğunu unuttum lZyVor.jpg
Evet Üsküp'ü alman gerekiyor.
ingiltere oynuyorum vijayanagar ile savaşıyorum fakat toprak alamıyorum connet make it core diyor neden ? coloni uzunluğum 800 ama onun yakınlarına da koloni attım yine yapamıyorum

(20-06-2018, 10:39)taneraner330 : [ -> ]ingiltere oynuyorum vijayanagar ile savaşıyorum fakat toprak alamıyorum connet make it core diyor neden ? coloni uzunluğum 800 ama onun yakınlarına da koloni attım yine yapamıyorum
tamam oldu
Sonunda Manchu ile Ming'i patlatmayı başardım !!1!!!!

Sorum ise şudur : Çin içinde nasıl en hızlı genişleme yapabilirim ?
Önemli Notlar : 
Mandate'i almadım, bilmiyorum almam gerekir miydi.
Yanılmıyorsam Qing'i kurmak için gerekli olan şehirlerden birini alamadım, kumar oynayarak manchu kültürlü toprakları bana isyancıların kazandırmasını planlamıştım. Gerekli toprakların birini bedavaya ele geçirebildim ancak diğerini alamadım. Qing'i ilk savaştan sonra kurmak daha mı avantajlıdır, onu da bilmiyordum.
Minge olan olmuş mandate almaman iyi olmuş.Qinq kur permanent claim verecek zaten.
Kurabildigin en kısa sürede kurman iyi olur.
Mandate alınca bunu yukarıda tutmak için çaba sarfetmek yerine hepsini yutmak daha iyidir.
Moskova için hangi ideaları önerirsiniz ?
Din kalite eko
eu4 de prestij düşüş yerinde decay -3.83 düşürüyor yıllık prestij gelirimi bunu nasıl düşürebilirim
Bir yeri işgal ettiğimde o yeri transfer edebilir miyim?

Açmak gerekirse bir yeri işgal ettiğimizde "Occupied by You" diyor işte bunu bir şekilde başka bir ülkeye transfer edebilir miyiz savaş bitmeden?Bildiğim kadarıyla bir yolu var ama bulamadım DLC falan mı gerektiriyor?
evet dlc gerektiriyor hatta sanırım art of war olması lazım
(25-06-2018, 17:53)Onur34 : [ -> ]evet dlc gerektiriyor hatta sanırım art of war olması lazım

Teşekkürler
JDn7Zn.jpg
İtalyayı kurunca gider mi papalığın bütün topraklarını aldık ama bu sefer gitmiş hre içinde bir toprak bulmuş sürekli afaroz atıp duruyor :D
(26-06-2018, 17:47)4S0S : [ -> ]JDn7Zn.jpg
İtalyayı kurunca gider mi papalığın bütün topraklarını aldık ama bu sefer gitmiş hre içinde bir toprak bulmuş sürekli afaroz atıp duruyor :D

Papa yok olmaz.
Hiçbir Hristiyan Teokrasisi toprak vermezse Papalık yok olur. O dezavantajlar da İtalya'yı kurunca gider.
Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?
EU4 TE MULTİLERDE YAZI YAZAMIYORUM NE YAPARSAM YAPAMIYIM ENTER TUŞUNU KABUL ETMİYOR ÇÖZÜMÜ NEDİR
(28-06-2018, 22:08)Targutay : [ -> ]Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?

Bildiğim kadarıyla yapamazsın.
photo.php?fbid=1855476381139035&set=gm.6...ater&ifg=1
MULTİ GAMELERDE YAZDIĞIM YAZI GÖNDERİLMİYOR AYRI YAZARKEN SİLME YAPAMIYORUM ÇÖZÜMÜ NEDİR ACİL YARDIM EDERSİNİZ SEVİNİRİM

(28-06-2018, 22:08)Targutay : [ -> ]Bağımlı devlete nasıl claim attırılır?

Cossacks dlcsiyle istediğin toprakları ilgi bölümde gösterirsen claim atmaya başlar